top of page

Toltek Bilgeliğinde ilk anlaşma; "“Söz Büyüdür! Sözün Büyüsünde ki Tüm Anlaşmaları Boz!”


Toltek Bilgeliği Derki;

Daha iyi yaşamak için insanların yapması gereken 4 anlaşma vardır! Bunlardan ilki; “Söz Büyüdür! Sözün Büyüsünde ki Tüm Anlaşmaları Boz!”

Gün içerisinde kullandığımız kelimeleri özenle seçmeli, kendimiz ve diğer insanlar ile ilgili yangılarımızda dikkatli olmalıyız.

İnsanların size ilettikleri sıfatlarla, yargılamalarla, davranışlarınızı onaylamaları ya da onaylamamaları ile sizi büyülemelerine ve değiştirmelerine izin vermeyin!

Bir kız çocuğu düşünün neşe ile şarkı söyleyen... Annesi sadece başı ağrıdığı için kızına “kes şu çirkin sesini!” dediğinde, küçük kız uzun yıllar boyunca sesinin çirkin olduğu düşüncesi ile şarkı söylemeyi bırakabilir, keyif aldığı bir eylemden uzaklaşabilir. Bu tamamen sözün büyüsüdür! Kendi ile sesinin kötü olduğuna dair bir anlaşma yapmıştır. Asıl olan şey, bu inanç kalıbını kırmak ve başkalarının sözlerinden etkilenip kendimize koydumuz yasakları ortadan kaldırmaktır...

Kendinle ilgili duyduğun herşey, sende olan gerçeklik değildir!

Bugün temiz bir sayfa aç ve sözün büyüsünü keşfet! Sadece bir sözcük yüzünden neleri yok saydığını, görmezden geldiğini, kendine ne yasaklar koyduğunu düşün ve bunların hepsinden vazgeç! Unutma, seni sen yapan duydukların değildir! Sözün büyüsüne kapılmış olan, kabullendiğin tüm anlaşmaları boz ve kendine bir şans ver!

Sen eşsiz bir varlıksın, yapabileceklerinin sınırı yok!

bottom of page